Druhy biokrbů

V případě, že vás zaujal biokrb pro své četné výhody a rozhodli jste se pro jeho koupi, musíte si ještě rozmyslet, jaký druh biokrbu zvolíte. Pojďme si alespoň některé druhy biokrbů přiblížit.

 

O druzích biokrbů

Biokrby můžeme dělit podle různých hledisek. Rozlišujeme je podle rozmanitých designů. Najdete v nabídce jednoduchá a levná řešení, ale pokud chcete nějaký biokrb do velmi moderně a luxusně vybaveného interiéru, seženete ho rovněž. I designových biokrbů je v nabídce mnoho. Cenové rozpětí designových biokrbů je široké.

Obecně dělíme biokrby na:

  • závěsné biokrby: Tento druh krbů vypadá velmi zajímavě. Existuje mnoho biokrbů, které se hodí do luxusního i běžného interiéru. Pěkně vyniknou nejen v bytě či domě, ale na útulnosti dodají i restauracím, hotelům atd. Závěsný krb se jednoduše pověsí stejně jako obraz. Můžete ho dát, kamkoliv se vám bude hodit. Výhodou je, že nepotřebujete vyhradit pro závěsný biokrb prostor na zemi.
  • volně stojící biokrby: I tento druh biokrbů je velmi oblíbený. Můžete ho umístit kamkoliv a je možné ho přemisťovat. Kromě interiéru má své využití i ve venkovních prostorách. Ani u volně stojícího krbu není nutná odborná montáž. Vyrábí se v různých designech a z různého materiálu.
  • zabudované biokrby: Najdete je zabudované především v novostavbách a lidé k nim také přistupují při rekonstrukci objektu. Stavba krbu však není složitá, a proto lze zabudovaný biokrb vystavět do již hotové místnosti.

Jaký druh biokrbu nejvíce zaujal vás? Už víte, který si pořídíte domů?